2016-08-02, 21:57
  #253
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Milford.Cubicle
Ja han och hans barn har våldtagit och nu vill de skylla på alla män.

Ärligt, dricker du vin och svamlar eller är det något retoriskt knep du pysslar med?
Citera
2016-08-02, 21:59
  #254
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av von_S
Nej. Låt de här mupparna kasta sand på varandra så kan vi normala sköta vårt.

Varken "alla män är svin" eller "alla muslimer är terrorister" är fraser som tyder på någon jätteintelligens. Läs vad intelligenta människor skriver istället för någon blåst fjortis från Idol.

Det blir ju problematiskt när eliten försvarar fraser som dessa, detta med BLM-rörelsen i USA i åtanke så är det lite skrämmande faktiskt.

När vänsterpöbeln väl hittat en grupp att hata så har det historiskt sett gått rätt illa för den gruppen.
Citera
2016-08-02, 21:59
  #255
Medlem
Milford.Cubicles avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Valpen_
Detta kan väl inte stämma.
Han säger ju "det är vi män som problemet" då måste han mena sig själv?
Citera
2016-08-02, 21:59
  #256
Medlem
Den mannen sjönk precis ner till absoluta botten på min skala, tappat all respekt för honom och man kan bara spekulera i vad hans motiv för detta trams är men oavsett så är han en lika stor sopa som Zara vad mig anbelangar.
Vill han tro att svenska män är de som begår denna tsunami av övergrepp vi betvittnat i sommar så fine by me, men han ska fan i mig inte tala om att 99% av killarna håller med honom. Sjukt att man kan ljuga på detta sätt och samtidigt komma undan med det tack vare vår underbara slaskmedia.
Citera
2016-08-02, 22:00
  #257
Medlem
Vikingablod76s avatar
Hade Sven Melander varit en "go gubbe" med sunt förnuft så hade man lyssnat på honom. Men han är en skitstövel privat. Han betedde sig riktigt kasst mot personalen på McDonalds på Gustav Adolfs Torg i Malmö en gång och jag såg de själv. Han skulle tränga sig i kön och kallade dom som jobbade där kl 03.00 för jävla latmaskar och korkade. Hörde även från flera på Malmö stadsteater att han är jävligt arrogant.

Nog om det, Sven är helt fel på det oavsett för alla vet att män är ingen direkt grupp och polisen, vittnen och offer har redan på bred front uppgett att det är utländska män och "pojkar" som ligger bakom 90% av fallen.

Sven är därmed en offentlig pajas som liksom Ernman och Bergqvist och diverse oattraktiva halvkändisar skrapar ihop nya uppdrag när dom uttalar sig.

En sak har Sven dock rätt i - Skit i Larsson. Låt henne vara.
Citera
2016-08-02, 22:02
  #258
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av oLf
Det blir ju problematiskt när eliten försvarar fraser som dessa, detta med BLM-rörelsen i USA i åtanke så är det lite skrämmande faktiskt.

När vänsterpöbeln väl hittat en grupp att hata så har det historiskt sett gått rätt illa för den gruppen.

Yes, reaktionen "låt dem tramsa" var kanske gångbart på 90-talet, nu börjar det bli skarpt läge
Citera
2016-08-02, 22:05
  #259
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av KamratBlue
Är du säker på att det är män som hatar henne mest och värst? Det har varit en del åtal om hat/hot mot kvinnor och det var i alla fallen kvinnor som var de som skickat anonyma hat/hot. Med Zara är det så att som hon bemöter andra så blir hon själva bemött. Hennes ålder är ovidkommande då hon gett sig in i vuxenvärlden och lekt. Tänk att vända på det hela och en ung känd man sa att han hatade alla kvinnor, enbart för att de var kvinnor, vilket liv det skulle bli i pk-media. Den mannen skulle blivit hudflängd och jagad hela sitt liv!

Vilken källa har du på att det är kvinnor som skickar mest hot till henne och andra kvinnor? De undersökningar jag tagit del av som redovisats i medierna så har det i samtliga fall varit män som skickat hot om våldtäkt och liknande. Tror du på fullt allvar att kvinnor ägnar sig åt att hota andra kvinnor med våldtäkt? Det visar i så fall bara hur lite du vet om kvinnor. Visst finns det säkert några få undantag, men majoriteten som skriver sånt är män.

Henne ålder är inte alls ovidkommande. Att Parnevik som är 51 bast ger sig på en 18-årig tjej är mycket allvarligt. Hade du haft intelligens hade du fattat varför. Det är väl tur också för dig att ditt liv är så fritt från riktiga problem att du kan hetsa upp dig över Zara Larsson. Vem bryr sig om att hetsa upp sig över våldtäktsmän, svält, pedofili och djurplågeri m.m. när man kan hetsa upp sig över Zara Larsson, trots att hon inte gjort något brottsligt alls.

Kvinnohatare.
Citera
2016-08-02, 22:09
  #260
Medlem
Mich13s avatar
Vi måste gå djupare på problemet än så. Vilka föder män? Jo, kvinnor. Vilka har totalt misslyckats i uppfostran om ens son blir våldtäktsmän? Rimligtvis hon som gav föda till våldtäktsmannen i fråga?

Ställ alla misslyckade mödrar till svars.
__________________
Senast redigerad av Mich13 2016-08-02 kl. 22:14.
Citera
2016-08-02, 22:13
  #261
Medlem
Zikniks avatar
Varken Zara eller Sven är experter utan gycklare, folk som ska underhålla och får sina kickar av uppmärksamhet. Det bästa sättet att "hantera" dem är med tystnad och likgiltighet.
Citera
2016-08-02, 22:14
  #262
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Mich13
Vi måste gå djupare på problemet än så. Vilka föder män? Jo, kvinnor. Vilka har totalmisslyckats i uppfostran om ens son blir våldtäktsmän? Rimligtvis hon som gav föda till våldtäktsmannen i fråga?

Ställa alla misslyckade mödrar till svars.

Har dessa söner inte några fäder? Eller ska fäderna gå fria från ansvar bara för att de har en kuk mellan benen? Är det inte fäder som visar sina söner hur man ska behandla kvinnor tror du? Tror du inte sönerna tar efter fäderna mer i det avseendet?
Citera
2016-08-02, 22:15
  #263
Medlem
Jag tror rent strategiskt att den feministiska rörelsen skulle tjäna på att kapa banden med sitt flörtande med muslimer.
Om de plockade ur den äckligaste pralinen ur sin alladin-ask av ideer så skulle nog färre människor försöka slå asken ur händerna på dem.
Citera
2016-08-02, 22:16
  #264
Medlem
Mich13s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av hoaxgammon
Har dessa söner inte några fäder? Eller ska fäderna gå fria från ansvar bara för att de har en kuk mellan benen? Är det inte fäder som visar sina söner hur man ska behandla kvinnor tror du? Tror du inte sönerna tar efter fäderna mer i det avseendet?

Varför kollektivanklagas jag för att jag har en kuk då?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in