Citat:
Ursprungligen postat av
Fried81
Jag har försökt att hitta något om detta men har sett lite olika uppgifter. Nu vänder jag mig till er och hoppas på svar:
Jag undrar om Lyrica kan boosta Voxras effekt. Eller är det slöseri att använda min Lyrica för att försöka öka på den stimulerande effekten hos bupropion? Kanske rent av kontraproduktivt? Jag har även oxazepam men tycker att benzo sabbar lite av Lyricans effekt, så de sparar jag oftast till kvällen.
Om du har voxrs utskrivet så ät dom som du ska. Lyrica i sig är ju ganska "speedigt" ibland så förmodligen det du känner. Har svårt att tro att benso och lyrica blir korstoleranta isf väldigt lite. Folk verkar ju lindra lyrica at med bensonoch tvärt om. Men om du ej gillar blandningen så undvik den såklart.
Citat:
Ursprungligen postat av
Spazzman
Det är jag medveten men jag tyckte de gav mer dumheter än ångeslindring och tog jag lägre doser så hände inget liksom. Så därför undrar jag om Lyrican påverkade eftersom endel pratat om korstolerans.
Kan ju vara andra orsaker också givetvis, depressionen är under bättre kontroll och jag äter Valdoxan istället för Mirtazapin.
Låter som om du ej hittar rätt dos benso. Du vet att du kan ta 1/2 och 1/4mg exempelvis 2 och 3/4mg ikto. Testa dig fram. Lyrica ger inte minnesluckor och zombie fasoner.
Citat:
Ursprungligen postat av
Shadowcraft
Vilken drog tycker ni Lyrica är bäst att blanda med?
Sub eller alkohol tycker jag. Röka går också bra.