Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
Jag menar att dem körde snabbt
Bara för att vara extremt tydliga nu, menar du att de körde jätte snabbt och nästan slängde sig ur bilen och ställde sig i stridsläge för draget vapen utan att ha dragit vapnet eller menar du att de körde lite snabbare än vad man bör i ett bostadsområde, stannade, klev ur bilen och eventuellt råkade titta mot din väns fönster?
Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
Den andra personen gick in i porten och den andra tittade in i lägenheten.
Återigen bara för att vara helt säkra här, han som du säger tittade in, stod han och tittade in genom fönstret eller tittade han mot fönstret? (stor skillnad mellan dessa då det senare inte nödvändigtvis betyder att han tittade mot just din väns fönster)
Och om den andra gick in genom porten är du 100% säker på att den personen som gick in inte bor eller har en vän som bor i någon av lägenheterna?
Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
Jag ska också säga att vännen är min mamma hon vart väldigt uppjagad när dem kom.
Onödigt att du inte var tydlig från början eller helt plötsligt viker in att det var din mor, men om hon vart uppjagad var det för att du började agera eller var det för att även hon såg dem?
För i sådana fall så har du åtminstone ett vittne utöver dig själv för att två främmande personer eventuellt gjorde någonting, däremot så skulle jag rekommendera att du frågar henne om hon mins den incidenten och därmed ber henne återberätta den för dig för att på så sätt se om ni båda har sett exakt samma. (bara för att garantera att du har ett pålitligt vittne)
Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
Men dem stämmer inte in på historien Då kan vi lika gärna säga att det var två troll som åkte på en lego cykel och skulle till hans och greta.
Nu visar du upp återigen att du bara tramsar och varför det är svårt att ta dig seriöst alternativt varför du aldrig tas seriöst av polis och/eller journalister för så fort frågor dyker upp där man vill att det skall vara 100% sanning och inte påhitt så börjar du bli otrevlig och/eller så börjar du larva dig.
Lägg ner med det.
Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
Jo eftersom man kopplar i hop det två och två JAG HÖRDE DEM DISKUTERA OM DEM SKULLE SKJUTA MIG! KOPPLAR DU INTE IHOP DEN HOTBILDEN!
Helt rätt att det inte var röster i huvudet det var jag som mindes fel då du sa att du var hos en vän i dennes lägenhet och där du sa att bägge männen tittade in genom fönstret och därav kort därefter så hörde du dina "övervakare" vilket man även kan se i följande citat:
Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
JAG HAR INTE BLIVIT BESJUTEN. JAG VAR HOS EN VÄN LÄGENHET DÄR SÅG JAG TVÅ MÄN GÅ UT SNABBT GENOM EN BIL DEM HOLDE HÄNDERNA NERE SOM MAN HÅLLER EN PISTOL. DEM TITTADE IN GENOM FÖNSTRET. KORT INNAN HÖRDE JAG ÖVERVAKARNA DISKUTERA OM DEM SKULLE SKJUTA MIG. DEM HOPPADE IN I BILEN OCH KÖRDE SNABBT IVÄG......
Så återigen så har du ändrat på din historia
men denna gång så är det en betydligt mer acceptabel förändring då den enda förändringen är att du nu har gått från att de bokstavligen tittade in i lägenheten till att en av dem tittade mot (tänk dock på att sådana missar kan leda till att ett vittnesmål kraschar om du skulle kunna dra det till domstol så försök att minnas eller bättre anteckna alla sådana händelser så att du kan minnas dem korrekt) fönstret medan den andre gick in genom porten.
Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
JAG HAR INTE SAGT ATT DET VAR I MITT HUVUD DET VAR FRÅN ÖVERVÅNINGEN!
Jasså, bor det övervakare (eller är det muslimerna kanske?) ovanför din mor också?
Eller menar du att dina övervakare äger lägenheterna ovanför både dig och din mor?
Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
SKITSNACK!!!
Att det är bra med anteckningar och att faktiskt gå igenom sina bevis så att de inte är felaktiga?
Ja usch, då måste polisen göra extrema fel som även de sorterar bland bevis och vittnesmål kring olika brottsutredningar.
Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
DET ÄR INGA Aktioner här sånt och det är knappast någon som säljer sånt här!
Menade till förstahand online aktioner likt
http://www.pn-trading.se men om du inte har möjligheten att delta i sådana heller så är det nog tyvärr kört, då får du hoppas på att du kan spara ihop till någon mikrofon eller något.
Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
FÖR ÖVRIGT ÄR DINA FRÅGOR RÄTT MENINGLÖSA NÄR DU INTE ENS VET HUR JAG SKA FÅ VATTENTÄTA BEVIS!här!
Fast de är klart och tydligt inte meningslösa, vi har ju redan kommit fram till att du antar saker och att dina berättelser faktiskt ändras varefter man ställer frågor.
Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
JAG KOMMER JU INTE TILL EN RÄTTEGÅNG PÅ DITT SÄTT
Tror du att du skulle lyckas mycket bättre om du vittnade i domstol med dina nuvarande bevis?
Som sagt, jag har redan påpekat att du ändrar på dina historier varefter man ställer frågor kring dem och du blir även arg eller åtminstone otrevlig relativt fort vilket skulle leda till att du skulle få problem under en domstol då du skulle framstå som en galning.
Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
oOCH DU STÄLLER DUMMA JÄVLA FRÅGOR GÅNG PÅ GÅNG ÄR DU EN ROBOT ELLER HAR DU HAKAT UPP DIG GÅ OCH SPELA CS JÄVLA NÖT

Kan det vara för att din berättelse ändras och därmed anser jag att du inte har berättat hela sanningen oavsett om det är med flit eller inte.
Sedan så tvingas jag ställa om vissa frågor då du aktivt undviker att svara på dem, en sådan fråga är "varför tror du att just du skulle jagas", helt enkelt vad skulle du ha för kunskap som gör att de skulle vilja tysta dig (vilka de nu än är)
Citat:
Ursprungligen postat av
flubbb
ELLER HAR JAG MISSUPPFATTAT DET OCKSÅ ATT DU GILLAR CS

Sluta fjanta dig, du framstår absolut inte som seriös så som du håller på.