Citat:
Ursprungligen postat av
torsungen
Har tagit 4500mg tram under ett dygn nu.
Inte allt på en gång men lite då och då.
Hur farligt är det? Om ena farligt?
Är 168 lång och väger ca 50 kilo.
tacksam för snabba svar
Jag fattar inte varför ni envisas med att dra i er så förbannat mycket? Det ger inte bättre rus, snarare tvärtom. Visst att du måste gå upp i doser när kroppen vänjer sig, men 4,5 gram är på tok för mycket.
Tror inte att det är nån fara en gång, men man vet aldrig. Jag försöker "helgknarka" och har ganska bra pli på det och kör ca 500 mg i ett svep. Det håller mig i fin form en hel kväll och är "lagom".
Visst, jag har också vart uppe och nosat på höga doser, dock inte 4,5 g. Var väl ca 3 g och jag mådde bara dåligt. Kändes i efterhand bara onödigt och kunde lika gärna vart utan.
Så sluta upp att överdosera och va lite rädd om dig själv. Du hade tur denna gången och kanske nästa också om du nu planerar att vara dumdristig, men gången efter den kanske det går åt helvete ?! Tänk lite nästa gång är du snäll.
Mvh