Citat:
Ursprungligen postat av
vejdeman
"feltolka" får gärna ersättas av "ljuga", det spelar ingen roll. Sannolikheten för att samma man drabbas av två feltolkningar/lögner från två oberoende kvinnor är försumbar. Inte bara ska båda känna sig ofredade, men det ska vara så grovt att de polisanmäler det; då finns inte utrymme för feltolkning.
Kvinnorna i reportaget är väl alla svenskhatande feminister och alltså jäviga när anklagade är en svensk man.
Okej, vi pratar alltså om två kvinnor som inte känner varandra, som med en veckas mellanrum blir ofredade av samma man? Ja, då kan jag tänka mej att det är osannolikt att han är oskyldig.
Jag tänkte mer på två tjejer som känner varandra och är ute och är med om ett brott, eller att den ena blir utsatt och den andra bevittnar.
Haha ja, och allt de producerar får motsatt effekt. Folk blir bara mer anti.