Ren och skär utklassning, synd att Elisabeth vann. Maken till en sån äcklig människa har jag knappt skådat. Sitter och vinkar för varje svar som hon har vunnit nobel priset i fysik.
51 poäng för Jesper och Elisabeth och då tog de inte två av resorna på 10 p. Jäkla starkt. Jag erkänner, jag kunde mindre än radiopratarna. Judas kunde jag dock när bokstäverna dök upp.
Oj vad Kristian surnade till på Louise. Nog för att hon är lite irriterande - men vad fan? Antar att han tänker att han skapar "skönt innehåll" när det tjafsas lite, men det gjordes på ett så ocharmigt vis.
Total jävla uppvisning. Kattens lek med råttan. Jag är djupt imponerad av "The Big Green Machine" (efter deras matchande klädsel). Dom kommer att jogga hem titeln lekande enkelt om det inte blir några moppetrimfrågor i finalen.
Jesper måste ha någon form av bokstavskombinationsintelligens parat med ett Rain Man-minne. Maken till kvicktänkt snubbe har jag aldrig träffat på! Gaggiga damen Bettan visade också att hon har skapliga neuronnätverk i plymen! Grattis till total dominans.
Själv får jag nöja mig med att ha vunnit Vem Där på mina Judas Priest-kunskaper.
Förlorarna var mer än lovligt trögtänkta. Skramla till halva staden.....? Vad kan det vara?
Måste vara La Paz?? Finns det kust? Är det inte...? Kan det vara La Paz...? Näää...
En alldeles förbålt trevlig omgång, jag njöt väldeliga av vinnarnas spirituella kommentarer!
För övrigt var den kirurgiskt omförpackade Vrethammar ljusår efter Kikki Danielsson i sina framföranden. Hoppas att finalen tar fram ett riktigt ess istället.