Jag har träffat tre tjejer de senaste 5-6 veckorna sen jag aktiverade min Tinder igen. Träffat några innan det oxå, ser helt OK ut skulle jag säga.
Den första jag träffade för några veckor sen var en konstig mullig tjej som jag hade snackat med någon vecka innan jag lyckades få hem henne på en filmkväll, även om vi båda visste vad som skulle hända sen, utifrån det vi skrev till varandra kort innan

Men henne vill jag inte ens träffa igen, skum brud och sjuuuukt dåöig i sängen, så då blev tyvärr jag inte heller särskilt bra. Det var kort och gott dåligt sex.
Den andra rann bara ut i sanden och sen har jag en som jag har träffat en gång, då var det spontant att hon och hennes tjejkonpis träffade mig och en polare på krogen men träffen blev kortvarig men trevlig då hon skulle upp tidigt dagen efter. Vi kom överrens om att ses igen. Bestämde en dag. Den dagen messade jag henne, fick inget svar, ringde sen, mobilen av. Idag (en vecka senare) Sms:ade hon och sa förlåt att hon vart tyst och det hänt mycket... Fattar inte hur man inte ens kan höra av sig, när hon t o m skriver att hon gärna ville träffa mig igen... Ska nämnas att hon Stood me up även en gång innan detta, samma visa efteråt att hon sa förlåt, ledsen gubbe följt av en (bort) förklaring.
Den sistnämnda är jag intresserad av på riktigt, men som jag skrev är det ett skevt beteende pch jag vet inte hur jag ska hantera det. Skrev ett halvdrygt sms att hon verkar svårfångad. Inväntar svar.
Detta är min erfarenhet av Tinder. Jag önskar gärna också tips och upplyaningar (gärna från tjejer här) hur man ska tolka det beteendet.