Citat:
Ursprungligen postat av
krackelerar
Somaliska storfamiljer och otacksamma syrier lär dessutom slita på de lägenheter de får i mycket högre och snabbare takt jämfört en vanlig svensk familj.
Dessutom det man får gratis som andra betalar är man sällan lika rädd om.
Nybyggda lägenheter lär inte vara fräscha länge med detta klientel som hyresgäster.
Årstakt på 365 000 personer, tillkommer anhöriga i de flesta fall som kommer efter ger hisnande siffror.
Exit Sverige.
Det är sant. Nu är det ett faktum. Eftersom regeringen inte ingriper mot invasionen av migranter utan tvärt om uppmuntrar den, så är det slut med det som var Sverige.
Igår såg jag i en länk hur en hop migranter försökte ta sig in i Ungern med våld skanderade allahhu akbar. Det var män ifrån Pakistan, Burma och vem vet varifrån. Riktigt otäcka och våldsamma typer. Naturligtvis så var det inte några stora problem för ungerska specialpoliser att kasta ut migranterna ur landet igen. Ingen dog. Svårare än så var det inte.
Att Sveriges regering tänker släppa in obegränsat med migranter är värre än ansvarslöst. Det är ren ondska.
Tänk att så få svenskar inser vad som kommer att ske. De tror att vi har någon magisk formel som förvandlar våldsamma består till tacksamma produktiva svenskar. Nej. Sagor är påhittade.
I verkliga livet så kommer det här att sluta illa, mycket illa.
Tänk om Volvo raggarna börjar bränna islamister i burar och gruppvåldta hucklekärringar. Det kan bli verklighet snart.
Men det är för svårt att förstå för pk människor.
När horder av totalt våldsamma och ociviliserade män tas in i landet så kommer de som redan bor här att kasta av sig masken och svara med våld.