Jaha ... är trogen kund hos leovegas sen 2 år tillbaka ungefär men som nu har brutits efter kontakt med support.
Spelade lite online slots igår hos Leovegas , började med en insättning på 1200:- SEK vilket jag förlorade efter ca 20min, satte in 1200:- SEK ytterligare ... spelade en 30 min innan dessa var borta.
Gav mig på ett sista ytterligare försök på 1200:- SEK i insättning i hopp om att vinna tillbaka dessa eller iaf en del vilket oftast inte lyckas

hur som helst..
Sätter in 1200:- SEK för tredje gången , får upp ett felmeddelande hos leovegas om att försöka igen senare... trycker en gång till, en gång till, en gång till, och en sista gång ... får upp ett meddelande på skärmen "insättning misslyckades , var god kontakta din bank vid ytterligare frågor" ...aha?
Loggar in på min internetbank: otillräcklig saldo , 4800:- SEK har dragits till leovegas.
Loggar in igen på leovegas: Saldo ( 7kr. )
väntar en kvart ... uppdaterar , händer inget.. samma saldo... skriver ett mail ang. vilka insättningstiderna var eftersom pengarna inte landat på kontot och lägger mig sedan ( var sent )
får till svar:
Joachim (Leo Vegas)
18 juni 16:39
Hej!
Tack för ditt mail.
Absolut kan vi fixa detta. Du får med hundradelar också.
Tänk på att dessa tider kan skilja sig lite från tiderna du har i din transaktionshistorik.
1200 SEK - 2015-06-18 02:07:50
1200 SEK - 2015-06-18 02:19:32
1200 SEK - 2015-06-18 02:23:27
1200 SEK - 2015-06-18 02:25:00
1200 SEK - 2015-06-18 02:33:17
1200 SEK - 2015-06-18 02:46:50
Tveka inte på att kontakta oss igen om du har ytterligare frågor.
Ha en bra fortsättning på dagen!
Hälsningar
Joachim
Leo Vegas, Kundsupport
NOTERA: Det jag skrev innan, att jag spelade ungefär 20-30 min efter första insättning och lika länge efter andra insättning.
Ser ni vad dom har skrivit för uppgifter om insättning till mig? några minuters skillnad bara.
Svarade till supporten att jag inte spelat nånting efter jag försökte göra min 3dje insättning men att pengarna drogs 4 gånger ändå från min bank.
Detta fick jag till svar: Joachim (Leo Vegas)
18 juni 16:51
Hej igen!
Tack för ditt mail.
Du har spelet för dessa pengar, jag är hemskt ledsen.
Tveka inte på att kontakta oss igen om du har övriga frågor.
Ha en bra fortsättning på dagen!
Hälsningar
Joachim
Leo Vegas, Kundsupport
Ringde upp denna Joachim och han säger att deras system säger en sak som är rätt och påstår att jag har fel , han kan inte hjälpa mig på nåt sätt... Ber honom att stänga av mig permanent från deras sida omgående!
Sen kommer en dum fråga ifrån hans sida: Vad är anledningen att du vill stänga kontot??
.................................................. .......................................brist på service, hej.