Citat:
Ursprungligen postat av
Turbohaler666
Bra detektivarbete
BO1 har ljusa kläder och vita skor.
BO3 också relativt ljusa kläder (jackan som inte syns på bilden är mellanbrun) och svarta skor.
BO2 har förmodligen svart jacka och ljusa byxor och skor. Det är lättare att utesluta att jackan inte är brun men inte helt omöjligt kanske. Men det är svårare att utesluta att skorna faktiskt trots allt inte är svarta pga den grova pixlingen.
Jag har hela tiden trott att BO3 var en av de två som sköts ute vid staketet men du måste ha rätt i att det är hen som sköts inne i bilen. Kroppsformen tyder på att det rör sig om en man men är öppen för den lilla möjligheten att det trots allt skulle kunna röra sig om en kvinna.
Det som är lite intressant är var fan BO3 fått sina (gräs?)fläckar på byxorna om hen sköts inne i bilen?? Brukar inte såna här typer (och särskilt om det rör sig om en kvinna) vara måna om sitt yttre och inte springa omkring i skitiga kläder?
Ni måste nog ta och tänka till, det finns inte en enda bild som figurerat i media på det brottsoffer som blev funnet i bilen, intet ett foto. Det brottsoffer som har synts på bilderna oblurrat är det brottsoffer som påträffades närmast körbanan, bilden oblurrat med tältet är när man lyftat ut offret från direkta fyndplatsen.
Brottsoffret ligger i fosterställning vilket även kan skönjas på bilder med vita tyget lagd över. Det brottsoffer som ligger närmast staketet på rygg med vita skor finns med på ett oblurrat foto ej övertäckt samt på ett blurrat foto taget från andra hållet och även när det offret täckts över.
Alltså finns det
inte en enda bild på offret i bilen, så enkelt är det med den saken.