Citat:
Ursprungligen postat av
CarolynHax
Å rackarns! Hittade lägenheten på Senaste dagarna på Hemnet, och där låg den som inkommen den 5 januari. Men det är mycket fiffel och båg med detta. Visst är det en stilig lägenhet, men det var den lilla spionkameran på kakelugnen som piggade upp det hela.
Jag vet att jag såg den i antingen slutet på november eller åtminstone början på december. Det är inte ovanligt att man startar om annonsen för att få bort ett växande antal dagar. Det är väl inte så många som vill betala fullpris för något som är trögsålt antar jag.
Kameran på kakelugnen är nog kopplad till larmet för övrigt, det ser ut att vara en mörkerkamera. En kollega har såna kameror i varje rum i sin villa. Han kan när som helst koppla in sig via mobilen och kolla läget, vid larm så tror jag även att larmcentralen kan se bilden från kameran.