Citat:
Ursprungligen postat av
Kickassgirl
dip, nu får du väl för sjutton ge dig?!
Vädja till begåvningsreserven istället. Okunskap och ignorans är ett val, och kommer behandlas därefter. Kolla dom två posterna före denna, är tragiskt att sådana ens behöver skrivas.
Allt är så inrutat på att JH är ett monster för hur den här historien slutade, att man är beredd att helt ursäkta alla andra felande parter i en soppa som pågått över 10 månader. Och bekvämt bara slänga det i knäet på henne och två sina händer medans man ger henne horn i pannan.
Citat:
Ursprungligen postat av
rustab
Jonatan vittnar om att hon hotade med självmord och skriver till och med i mess att hon ska sluta med det, så där har vi ett JA. Samma person vittnar om att hon blir arg för minsta lilla och blir galen mellan åt. Så även där ett JA.
Utåtagerande i affekt, i ett gräl? Och sen får du ifrågasätta JN också, detta är samma person som tyckte det var konstigt att JH blev svartsjuk och ansåg att det var helt korrekt att han gick på fester ensam (utan JH) hos sitt ex. Och uppenbarligen har han inte ansett det varit så värst besvärligt eftersom han ej bemödat att söka sig till annat boende. Trots att det framkommer att det var vad dom kommit överens om redan innan JH träffade JA.