Citat:
Ursprungligen postat av
Quarrel
Det är varken längden eller gångriktningen som får domstolarna att tvivla på att det var VB som gick på vägen. TR skriver: "På Lejonbacksvägen mötte de en ung, söt tjej av asiatiskt ursprung, som gick på den sida av bilen där hon satt".
Då kan jag kontra direkt, enligt känt maner, med att säga att då kan det inte ha varit VB, för jag anser inte att hon är speciellt söt.
Utöver det så är det väldigt många asiatiska kvinnor som ser väldigt unga ut, trots att de uppnått medelåldern.
Under de två sekunder som vittnet såg henne eller hennes baksida så kan det mycket väl ha varit en medelålders kvinna som möjligtvis var på väg till samma område som MB bor I, eller på väg därifrån utifrån hur man singlar slant om I vilken riktning personen gick i.