Citat:
Ursprungligen postat av
bbz
Hej folket! Nyligen fick jag höra om artemis och tänkte ställa lite frågor till er som varit där.
Åker dit inom 10dagar, specifikt datum är inte satt.
Är generellt osäker utav mig och känner mig inte speciellt bekväm att gå runt naken (jag vet att man får en rock) och behöva bada naken bland andra män och inte heller med mina 3 vänner jag ska dit med. Är det tillåtet att ha badbyxor när man badar/bastar?
Vill också veta om man generellt blir tillfrågad eller behöver ragga upp någon för att ha en stund, jag vet att deras jobb är att vara inbjudande men då man kanske inte är den vassaste kniven i lådan utseendemässigt så kanske man inte blir prioriterad?
Resan är bestämd inom 10 dagars tid att vi ska besöka Artemis samt staden berlin, andra tips om Artemis uppskattas gärna, är bara osäker och till gränsen obekväm med att gå runt helneck framför killar och männen där.
Ett hotel nära artemis uppskattas gärna om någon har tips? Vi kör bil dit så den delen är avklarad.
Tack på förhand, uppskattar gärna svar!
Det finns egentligen ingen som helst anledning till att känna sig obekväm där inne på Artemis.
Där finns män av alla de slag, Och det som dom alla har gemensamt är att ingen av dom kommer att bry sig om dig.
Där finns män i 150-160 kilosklassen och det finns vältränade män som ser ut som fotomodeller.
En del verkar ha utmärkt självförtroende medans andra går och stirrar ned i golvet.
Där finns män från alla kategorier och åldersklasser.
Äldsta jag sett hade nog passerat 80 bast (Han kunde omöjligt ha vetat om han skulle komma ut därifrån levande) och yngsta har nog varit 18.
Men som sagt, Ingen av dom kommer att bry sig ett skvatt om dig.
Och som Worcester säger, Det viktiga är att du sköter hygienen och behandlar tjejerna med respekt.
Det behövs inte mer än ett Hej! Sen är du på väg till ett rum…
Visst får du bada med badbyxor om du vill, har till och med sett dom som duschar med badbyxor, Men det finns nog dom som tittar lite snett på dig då…??? I bastun har jag dock aldrig sett någon med badbyxor.
Hotell finns hur många som helst på Trivago, Bara blunda och peka.