Nu står LTPn i garaget. Första jag gjorde var att byta ut 50% besättningen mot en 100% jag hade i logementet. (50% besättningar...uuuggghh!). Blir att testa den sen ikväll.
Angående dessa "gifttanks" WG ger spelarna. Förväntar mig inga värstingar, men det har inte varit några särskilda vagnar hittills. Te-Ke, T7, Light VIC, Renault Otsu, LTP. T7:an buffades dock för några månader sen och är nu riktigt rolig att köra. Renaulten lyckades jag få 6 kills med i en match

. Light VIC...tja som T7 ungerfär tycker jag. Te-ke...jag gillar den inte som sagt, gratis garageplats dock. Har ej testat LTPn än.
Citat:
Tänk om tänk rätt!
Sitter och funderar på vad man kan göra annorlunda. Göra sitt yttersta för laget, hjälpa till där man kan och allmänt stötta de andra. Det gör jag alltid, kör dock ej XVM eller någon annan modd. XVM går ej att lita på heller.
Hade en match igår natt där en spelare från start sa: 35% win. "We R fucked!!!"
En i motståndarlaget svarade: "play first, complain later!"
Vårt lag vann 15-4... varpå motståndaren sa: "and you complained on your team...".
Därför jag tvekar om att skaffa XVM. Stasen är bara siffror, det påverkar inte utgången (tror jag då).
Sen det här med premium: har sagt förut och vidhåller det. Känns som man hamnar i "bättre" lag och får bättre MM när man har det. De enda premiumdagar jag kört har varit vinster (och i ett fall kompensation från WG) och spelandet då har varit mycket bättre och roligare. Kan som sagt vara bara jag som tycker så.
Runt jul/nyår var det också 5x exp. ett bra tag minns jag, och då höll jag på att avinstallera spelet pga lagen man hamna i då. Horribla förluster då som nu, och jag minns flera kompisar som då sa att det är bättre att skippa spelandet under sådana evenemang.
Och så vill jag be om ursäkt att jag gnällt här i tråden nu igen. Det tillför tråden inget och är ej konstruktivt. Tackar för alla replies dock, det uppskattas

.