Citat:
Ursprungligen postat av
zizacon
Dock tror jag att det mörkas en hel del sånt här, där en del spelare - som helt enkelt inte borde spela av hälsoskäl - gör det ändå för att de är så pass bra.
Jag tror att det är anledningen till att klubbar som QPR och Newcastle plockat in honom trots allt medans man inte vill chansa i en större klubb. Liverpool visste kanske inte exakt hur hans tidigare tester sett ut. Sen finns möjligheten så klart att felet har blivit värre, eller att det också är något annat förutom hjärtfelet. Han har ju haft problem med knät också.
Jaja beslutet är taget och jag hoppas att Liverpool nu går efter typ Lacazette, Firmino eller Shaqiri istället som offensiv pjäs. Möjligen att en Kevin Volland skulle vara intressant också. Kan dock se Rodgers föredra typ Jay Rodriquez eller Bony.