Citat:
Ursprungligen postat av
estone
Mycket inte orimligt mycket.
OK, självklart ville du inte ge en siffra, nåväl du skrev ju "inte orimligt mycket".
Faktum är dock att såväl WTC2 som WTC7 (troligen även WTC1 - ej kollat) hade strömförsörjning på 13.800 Volt! Detta fördelat på två kablage, ett ordinarie och ett backupsystem. Därutöver hade de även nödgeneratorer.. WTC2 hade 6 stycken på 1200 kW... Varför kopplade man inte in vapnet på något (valfritt) av dessa system?
http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/WTCDEMO/wot/wtc_ch2.htm
Citat:
Ursprungligen postat av
estone
WTC var en svår byggnad att få att rasa. Den skulle inte gå att spränga med sprängmedel.
Det räckte inte ens med nanotermit. Och hur skulle de förklara att den monterats i byggnaden. Nej, planen var en lättare grej att förklara det med.
Men du skrev ju alldeles nyss att de använde både sprängmedel och nanotermit (utöver star trek-kanonen)! Men nu har de alltså INTE använt nanotermit, eller? Hur ska du ha det?
Citat:
Ursprungligen postat av
estone
Att använda hemlig teknik är det bästa då, det förvirrar till max.
Jo, nog verkar det bli förvirrat allt... Se ovan...
Citat:
Ursprungligen postat av
estone
Det är nog kanske några hundra ja. Dock är alla i sin egen lilla cell. De vet bara sin del och har ingen info om de andras arbeten eller så.
Så det sitter någon som har hittat på och konstruerat flygplanshologram, nån annan har hittat på star trek-kanonen, nästa har monterat nanotermit i WTC, en annan monterade sprängmedel, nästa monterade en star trek-kanon i WTC's källare (eller var den nu var), en annan koordinerade alltihop, någon flög det lilla maskerade flygplanet med hologramprojektorn etc etc etc, och INGEN av dem insåg att de kanske hade bidragit till att demolera WTC? Och ALLA är hotade och har familjer och INGEN av dessa hundratals människor är singel eller råkar ändå prata bredvid mun eller har lämnat ett testamente efter sig eller så?
Citat:
Ursprungligen postat av
estone
Det är mycket lättare att få folk att hålla tyst än du tror.
Ja det måste det uppenbarligen vara. Konstigt att det alltid funkar så bra när staten är inblandad men går åt helvete på varenda syjunta – när Lisbritt är frånvarande och EvaLisa pratar skit om henne, då kommer det ju fram direkt trots att alla svurit på att vara tysta

Jaja, lite fånig jämförelse men ändå...
Citat:
Ursprungligen postat av
estone
Om jag skulle hota dina släktingar, skulle du då läcka information? Dessutom vart ska de läcka? De övervakar alla tidningar osv. Och media varken skulle tro på eller ändå publicera något sådant.
Aha, de övervakar ALLA tidningar etc? Konstigt att Snowden lyckades ändå... Fast han är väl en falseflag eller nåt sånt?