Citat:
Ursprungligen postat av Luxaxaria
Kanske vissa av oss har haft tur som aldrig haft någon kvinna.
Kvinnor verkar bara vara ute efter makt och få bestämma i samhället och kan välja de allra bästa männen. Allt verkar ska ske på kvinnans villkor. Det är männen som byggt upp civilisationen och välståndet och kvinnan som övertar rollen i samhället mer och mer och ser ut därefter. Ekonomiska förluster och massinvandring samt blödighet. Vet inte ens om jag vill kalla landet för svenskt.
Ska du lämna den sjunkande skutan World Warrior?
Jag ser det lite såhär. Du pratar om hur män byggt upp civilisationen och välståndet, men vad har du eller andra män i de senare generationerna att göra med det? är alla amerikaner slavhandlare och indianmördare bara för deras förfäder var det?
Vi har ett land, låt oss iatället samarbeta och göra det bästa av situationen för en bättre tillvaro istället för att diskuterq vem som gjorde vad ur ett historiskt perspektiv.
När du ställer det så ur ett män vs kvinnor perspektiv är du inte bättre än radikal hata män -feministerna