Citat:
Ursprungligen postat av
SandraKtm
Hej på er! Först och främst skulle jag vilja säga att jag är skit glad för alla er som redan lyckats få tag på biljetter! Egentligen ville jag också satsa på att köpa global journey men det var ingen i mitt gäng som ville det, så vi satsar på worldwide istället. Vi är fem tjejer från 18 till 22 som vill åka ner dit!
Nu till min fråga, vad kan man göra för att maximera chanserna att få tag på biljetter? Finns det några andra än hardstylers som säljer biljetter? 360 travel group har skrivit på deras facebook att dom inte kommer att sälja biljetter i år. Viagogo.se säljer tydligen biljetter i år men det står knappt någonting om det på deras hemsida, bara att biljettsläppet kommer vara samtidigt som worldwide och vet inte riktigt hur pålitlig den sidan är. Och om man inte får tag på biljetter på worldwide, kan man göra något annat än att sitta på exchange desk och försöka få tag på biljetter?

Och ja, jag har läst igenom hela den här tråden!
För att maximera chanserna - var på så många uppkopplingar som möjligt. Notera UPPKOPPLINGAR, inte datorer. Du kan ha 10 datorer hemma, är det samma internet du är uppkopplad mot så är det en plats i kön.
Börja refresha sidan redan 10 min innan biljettsläppet. Finns inte så mycket mer att göra. Sen: TRYCK INTE REFRESH NÄR DU REDAN ÄR INNE I KÖN.
Gällande om det finns några andra så har jag ingen aning - dock vet jag att jag inte skulle lita på biljetter från Viagogo. Var riktigt nära att klippa biljetter därifrån, men det är ingen 100 % pålitlig sida.
Vilken stad åker ni ifrån? Satsa GJ vettja, finns fortfarande kvar biljetter från Göteborg