2014-01-24, 13:34
  #2629
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av mrmonger
Efter att ha tittat runt i TMG bestämde jag mig för att prova ett nytt ställe i söderort. Klev in genom dörren där jag möttes av en kvittrande glad mamsa. Frågade vilka tjejer som var lediga och fick två stycken att välja mellan. Tyckte den ena var riktigt söt så valet för på henne.

Blev visad in i ett rum, klädde av mig och la mig på det vanliga sättet. När tjejen kom in såg jag att hon dessutom hade en riktigt fin kropp så det började pirra till i mellanregionen.

Massagen var mer skön än hård, långa svepande rörelser, först över ryggen sedan vader och lår. Dags för vändning och hon fortsatte med respektive ben. Under hela tiden låg handduken ordentligt på plats och något pungsnudd eller annan teasing förekom inte. Soldaten hade därför inte gjort någon som helst honnör.

När massagen i stort set är klar kommer dock en försiktig fråga om extra. Efter en något förvirrad diskussion stod det klart att hon kunde erbjuda HJ för 300 och hon kunde ta av sig på överkroppen för ytterligare 200. Något mer ställde hon inte upp på. Jag var visserligen väldigt sugen på att syna innehållet i hennes bh men eftersom hon vägrade gå ner i pris blev det inget av den saken. För att hon skulle få en liten extrainkomst avslutades det hela ändå med en väl utförd HJ för 200.

Kanske kan det bli ett återbesök för att se om hon öppnar upp sig lite mer vid det andra besöket.
Det är ju ofta så att det finns vissa förbättringsmöjligheter vid återbesök, men ändå är jag förvånad över hur mycket förslag man får, även när jag medger att det är första besöket på detta ställe.
Citera
2014-01-24, 14:32
  #2630
Medlem
Min sjätte recension, och den går till minnet som den sämsta oljemassagen under 2013. En ganska nyöppnad salong i söderort, ligger i ett litet centrum. Thaiflaggan hänger utanför som signal på massage, men den behandling jag fick kan knappast kallas för massage. Jag lägger min naken på handduken och slänger den andra handduken över rumpan. Hon börjar att röra mig, och på vilket sätt. Jag blev rejält nypt över hela kroppen, kändes som hon ville träna sina nypor, och använda min kropp som redskap.

När jag slingrande protesterar mot behandlningen, byter hon bara del av kroppen, och fortsätter med den ganska hårdhänta nypandet. Den som leter efter rejäla nyp, ska verkligen gå till denna salong. Efter mindre än halva tiden av den timme jag betalat för, sa hon att jag skulle ligga och vila, för min kropp hade blivit så röd av behandlingen. Efter sammanlagt 40 minuter efter det att jag lagt mig på madrassen, är jag äntligen påklädd och på väg ut. Fick inte ens en fråga om det vanliga vattnet. Det står på en lapp att om man inte är nöjd med behandlingen skulle man prata med personalen, men det törs jag inte.

Jag lovar, jag hade beställt oljemassage, men det är tveksamt till vad jag ska kalla denna behandling för. Många-små-nyp är väl ett bra namn, men det är ingen massagebehandling jag varit med om förut. Fick ingen fråga om HE. men det var jag tacksam över, hade väl bara varit ett ställe till hon kunde nypa på.

Funderar på om jag förlämpade henne genom att lägga mig naken för massagen, det är väl den enda förklaringen jag kan ha, men då skulle hon snällt kunna bett mig att ta på mig kalsongerna, för det hade jag gjort.
Citera
2014-01-24, 19:20
  #2631
Medlem
Haha det roligaste jag hört på länge , fiske en gång en stekpanna klappad på röven , o tvingad och sätta på mej kalsongerna igen
Citera
2014-01-24, 20:32
  #2632
Medlem
Min sjunde recension, återigen en salong i söderort i Stockholm. Hade tänkt att gå på en salong, men går lite fel och ser en annan thai-flagga och tänker väl att den kan jag testa. Ber att få låna duschen innan massagen, och det är inga problem.

Klär av mig naken, lägger mig på madrassen och massagen börjar. När hon ska massera mig på axlarna, så sätter hon sig ovanför mitt huvud och sträcker sig ned. Jag höjer på blicken, och ser rakt in i ett par svarta spets-trosor. Då förstår jag att här kan de bli många extra-tjänster. Får en massage som är bra, på gränsen till hård. När jag ligger på magen och känner plötsligt att hon torkar rent i rumpan med papper, och erbjuder sen massage av prostata.

Tackar lite förvånat nej, men sen börjar ett väldigt säljande av tjänster, och det hon helst vill sälja är bj för en röding. Tackar nej, men det är ett väldigt tjatande medan hon häller på allt mer olja på den lilla mannen. Erbjuder då ett ett HJ för 300, men då att massagen är över efter det. tackar återigen nej, men massagen är ändå ganska snart över.

Det blev en ganska kort timme, och de verkar verkligen vara inne för att sälja extra-tjänsterna.
Citera
2014-01-24, 20:47
  #2633
Medlem
Dom måste visa mer känsla annars försvinner spänningen , tror att det börjar bli för mycket av pang på , på vissa av ställen
Citera
2014-01-24, 22:28
  #2634
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av GBGDEG
Dom måste visa mer känsla annars försvinner spänningen , tror att det börjar bli för mycket av pang på , på vissa av ställen

Håller helt med dig, nu blir jag förvånad på de ställen i Stockholm som inte erbjuder HE.
Citera
2014-01-24, 22:43
  #2635
Medlem
Vad fan, blir en åttonde recension. Återigen en salong i söderort i Stockholm. Kommer in och det är två tjejer på plats. Frågar om de har tid, och visst har dom tid. Måste vara en mördande konkurrens då jag säkert fått massage ett femtiotal gånger på dropin, och aldrig fått nej. De har två rum, det större med två madrasser avdelade med skynken. Jag får den ena madrassen, blir lite besviken då jag trodde att dom hade en dusch, men den var trasig just nu. Känns inte lika kul att få massagen lite småsvettig, men det är mest hennes bekymmer.

Får en massage som snällast kan kallas för oljesmek, dock utan att råka nudda några centrala delar. Känns som en ganska oinspirerad massage och jag får en krypkänsla i kroppen. Inte det normala lugnet som brukar infinna sig. Efter 20 minuter av oljesmek, är det dags att vända på sig. Smekandet fortsätter en 20-25 minuter till, och hon är väldigt noga med att täcka centrum av kroppen med handduken. Helt plötsligt slutar hon att massera, och försvinner från massagebädden.

En annan äldre kvinna kliver in och börjar massera den centrala delen av kroppen med torra och ganska kalla händer. Skriker till och stoppar ner händerna för att stoppa henne och tacka nej till hennes HJ. Ska det vara et sådant, ska det lockas fram. Hon blir skitförbannad och skäller ut mig, för vad vet jag inte. Får lite massage på ryggen av kvinnan och sen är det över. På väg ut erbjuds jag det vanliga vattnet och hon säger att jag är välkommen tillbaka. Varför det, frågar jag, och ho ser ärligt förvånad ut. Förstår inte varför jag inte skulle vara nöjd med massagan.
Citera
2014-01-25, 12:43
  #2636
Medlem
pwbothas avatar
Femte besöket, nu ett ställe i norra Malmö. Går dit efter tips av fb broder. Ringer innan och bokar tid, kommer dit precis efter öppningsdags. Sitter tre st thaidamer, en med stora lökar. Betalar 500 för en timme, skit stod ju 350 på hemsidan. Men priset står på en lapp vid kassan så inget att göra åt. Gårnedför en trappa, där finns 3 rum tyckte jag. Madrass på golvet med ngn form av lakan på. Tar av mig och ser att det inte finns ngn handduk. Resonerar med mig själv i en sekund och bestämmer mig för att köra naket. Damen kommer in , kan vara knappt 30 kanske. Sätter sig mellan mina vader och börjar en rätt mjuk massage, snäppet bättre än smetande av olja. Hon lägger en handduk över ändan för syns skull nen den tar hon bort rätt snabbt. Faktum är att stället skriker HE! Sen är det mkt fokuspå ben och ända med pungsnudd. Efter kanske 25 min dags för vändning. Hon gör ingenansats till att skyla petter-niklas utan kör på med massage/utsmetande av benen och ljumskarna. Efter kanske 7-8 min kommer frågan om massage av "här oxå?". Prisförhandlingen slutar på 300 kr. När den står som ett spett och hon runkar för fullt tillägger hon att massagen är slut efter att jag kommit. Puh.... vad skall man svara när det håller på att kila i brallan? Efter kaskaden blir det att duscha bort oljan och bege sig skamset hem.
Betyg: massagen 4/10
HJ 6/10.
Mitt första besök och definitivt mitt sista på detta etablissemang. Även om man är ute efter hj vill jag även få en bra massage på vägen. Särskilt om de skall ha 500 kr för ca 30 min.
Citera
2014-01-25, 23:09
  #2637
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av pwbotha
När den står som ett spett och hon runkar för fullt tillägger hon att massagen är slut efter att jag kommit. ... Särskilt om de skall ha 500 kr för ca 30 min.


Massagen är huvudsaken, då är det tråkigt att man inte får den tid man betalat för...
Citera
2014-01-26, 13:31
  #2638
Medlem
ganglere2s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Thai-massagen
Massagen är huvudsaken, då är det tråkigt att man inte får den tid man betalat för...

Beror väl på var man går. Finns ännu ställen där massagen är det väsentliga och som överlag inte ger extratjänster.
Citera
2014-01-26, 14:04
  #2639
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av ganglere2
Beror väl på var man går. Finns ännu ställen där massagen är det väsentliga och som överlag inte ger extratjänster.

Visst, men det är svårt att veta när man testar ett ställe för första gången.
Citera
2014-01-26, 16:31
  #2640
Bannlyst
Besökte ett nyöppnat ställe i söderort som hade fått fina recensioner i TG.
Kommer in och möts av två söta petite tjejer och den ena med japansk look ska bli min massös för den kommande timmen.
Hon är väldigt vacker och liten och hon börjar med att gå barfota på min rygg.....tur att hon inte väger mer än 45 kg.
Hon är förvånansvärt stark i nyporna trots att hon är så liten och man märker att hon är duktig. Hon sätter sig grensle vid mitt huvud och jag kan inte låta bli att smeka hennes ljuvliga 36or med röda tånaglar och frågar om hon har gjort något "footjob" någon gång.....men hon verkar inte riktigt fatta vad jag menar.
Massagen fortsätter och den är riktigt bra och sensuell trots att lilleman bara snuddas då och då. Hon böjer ut mitt ben och stretchar ut insidan och smeker ända upp i ljumsken.....fan vilket teasing.

På slutet så använder hon en fjäderlätt teknik med fingrar som stryker hela min överkropp och huvud och det känns som jag är i himmelriket.....upplevelsen är helt enkelt toppklass!

Trots att jag visar att jag är intresserad av mer så blir det ändå tvärnobben, hon gör inte sånt!
Så visst blev det lite snopet eftersom hon var en riktig pärla, men jag var ändå väldigt nöjd med hennes massage och utstrålning.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in