Citat:
Ursprungligen postat av
olovpalme
Naturligtvis kommer FS att bli fälld i hovrätten.Något annat är inte att vänta.Vittne och dessutom mycket annat styrker att FS mördat M och gömt liket och försökt att vilseleda så mycket som möjligt.FS försök att dölja mord och alla hans vilseledande manövrar har inte lyckats.
Lambertz har inte varit aktuell att döma i hovrätten.Fnurra skriver att Lambertz är lögnhals och rättshaverist.Vad skulle Lambertz ljugit om och på vilket sätt är han rättshaverist i det här fallet?
Jag skulle tro att Lambertz är helt uträknad i alla fall.
Jag har ingen aning om hur Lambertz vrider och ljuger i detta fall, jag konstaterar att det är hans paradgren, samt att han ondgjort sig hos flera arbetsgivare tidigare.
Ett sätt skulle kunna vara hur han drar slutsatsen om att SMS skulle var skrivna av FS.
Det finns inget stöd för det, läs även vad Helena säger i FUP om SMSet, samt kontakten samtal/SMS med JE har tett sig. Lambertz har sitt sätt att se sanningen, han skulle fälla Jultomten för mord om han kunde.
Nåväl, Hovrätten kommer reda ut det där, Lambertz kommer man visa noll hänsyn till.