Citat:
Ursprungligen postat av
nilosand
Nej

, har inte varit tillräckligt snabb, får invänta nästa stora dipp?
Ingen aning, Bitcoin är Bitcoin. Det kan svänga kraftigt åt vilket håll som helst.
Min
känsla är att det här rallyt dels består av nya användare/investerare då Bitcoin haft en mindre uppmärksamhets-boom senaste tiden, och dels av folk som försökt invänta en större dipp, och som sedan valt att hoppa in istället när motsatsen kom. Men detta är bara en känsla som sagt och jag har egentligen inget konkret att backa upp det med, och det säger inte så mycket om vad som kommer fortsätta hända.
Tänk bara på att det är betydligt fler än du som tänker som du. När SR kraschade så tog det bara några timmar innan alla "billiga" coins var tagna och priset återhämtat sig större delen av fallet.
Citat:
Ursprungligen postat av
nilosand
Rekommenderar du kapiton för handel av bitcoins?
De ska vara bra. Men jag har bara handlat bitcoins en gång, och när jag gjorde det så var Mt Gox i princip det enda valet, så jag kan inte säga att jag har särskilt mycket personlig erfarenhet av olika alternativ.
Edit: Här kan du jämföra priser i alla fall.
http://bitcoinwatch.com/