Citat:
Ursprungligen postat av
hushlittledarling
Idag bor jag mitt i stockholm och jag tycker det är sanslös mångkultur här... I vissa miljonprojekt så är det kanske enbart perser i vissa områden... det är inte mångkultur... det är monokultur i just det områden. Sen finns det i andra områden många muslimer och kristna invandrare,, ja, då kanske det är två tre olika kulturella grupper... jaha... so? Man kan köpa mat även där.
Kan ja, men du gör det säkert inte. Och nu bor du säkert i ett väldigt vitt område och du har få ointegrerade invandrarkompisar?
Citat:
Ursprungligen postat av
hushlittledarling
Det finns hur jäkla många olika områden som helst i sverige, från rika överklassen, till kristna sekter, till SDfästen där inga invandrare alls finns... (ändå gnäller de)

Ja, områden överallt.
Men behöver man bli kränkt för att det bor 20 kineser i en port?
Fan. I New York finns little italy, chinatown, Green Village osv osv osv... Jag tycker det är coolt och så länge människor inte begår brott så får de se ut, rösta, tycka och leva bäst fan de vill.
New York? Fruktansvärt mycket brott där. Säkert mindre nu än på 70 och 80-tal. Det finns stora mexikanska och svarta områden i många städer i USA där du hastigt skulle avlida. Vi vill inte ha det så. När Sverige hamnar i djup lågkonjunktur och inte har råd betala ut miljarder i bidrag, ja då kommer du få se ett integrationshelvete.
Citat:
Ursprungligen postat av
hushlittledarling
Det verkar som att vissa människor har gått med i en sekt för kränkta. De är kränkta för allt. kvinnor. invandrare. muslimer. (inte judar, för de är ok, enligt Ekeroth), feminister. 7 klöver. media. journalister. kulturarbetare. osv osv.... de hatar ju allt som är sverige.
Jag är stolt svensk och älskar vårt fosterland.
Men rasister som har får nån slags allergi när de ser invandrare.... de orkar jag inte med... kränkta människor och de verkar som att alla kränkta har samlats i SD.
SD= De SuperDumma och kränktas parti...
När nu avpixlat ligger nere är de som yra höns... vi vet inte vad partiorganet säger....
Låt skiten ligga nere i 5 veckor till så de kanske blir avprogrammerade.
Du kan inte erkänna problemen med integrationen? Du ser inga problem i din vardag antar jag. Du är rasist von oben men ser dig som finare än andra och därför tar position som antirasist.