Citat:
Ursprungligen postat av
Timzen
Jaha? Ska lidingöborna slippa den politik de röstar för? Tvingas jag leva med en massa flyktingförläggningar och mena-orcher i varannan lägenhet ska de göra det med, lika för alla.
Om migrationsverket började köpa upp miljonvillor och lägenheter i Stockholm och andra städer för att hysa ensamkommande barn och flyktingar hade det nog inte tagit många månader innan varenda lobbygrupp och person med lite inflytande i Sverige ville ha begränsad invandring, men det kommer ju såklart aldrig hända.
Det är sånna som du som inte har en aning om vad som kommer hända om man inte begränsar massinvadringen till Sverige!
(Du som tycker att en begränsning är rasistiskt kan ge dig själv en rejäl örfil och lär dig vad ord betyder!! )
Reinfeldt kan dra till sin jävla flyktingmottagning i Somalien, du är inte välkommen här längre efter alla dessa personangrepp och ditt slickeri !
All opinionsmätningar som görs är helt vilseledande... och gissa 'vilka' som gör de.
Vi får se hur det blir när det blir val speciellt efter vad som hände i husby...