Citat:
Ursprungligen postat av
Katzyn
Min fundering blir att en kille som tycker att tjejer ser ut som skit och att män har ett mer tilldragande utseende, bör fundera lite över sin sexuella läggning.
Ha ha, I totally agree!
Till TS: Jag sminkar mig typ aldrig, bara litet läppglans. Har naturligt mörka ögonfransar och ögonbryn och är snygg precis som jag är. Fick senast i förrgår beröm av en kille för att jag INTE sminkar mig - och han sa att han föredrar tjejer/kvinnor som är snyggast osminkade.
Bland det mest oattraktiva i mansväg är ljushyllta män med ljusa ögonfransar och ljusa ögonbryn, sååååå fult. Det värsta är att det finns rätt många som ser ut så i detta land. Min slutsats: det finns fler fula män/killar än tjejer/kvinnori Sverige, eftersom ljushyllta kvinnor brukar använda mascara och ögonbrynspenna. Om inte är jag benägen att hålla med om att de borde sminka sig. Annars inte och f.a. inte för mycket.