Citat:
Ursprungligen postat av
fliiiickan
Ojojoj vad paranoian går i gång när folk blir rastlösa. Det jag blir paranoid av här isf är när folk försöker att dra in folk typ P.T igen i tråden när vi har folk som helt klart o tydligt har en röd tråd med en bekanskapskrets anhållna, förhörda och med dom misstankar från myndigheter som det står sannolika skäl framför.
Det som är ytterst märkligt nu är att andra grupperingar än detta lilla nasse gänget nu tycks bli indraget på något vis.
Det snackas på ett håll om att en tjej använt "Wolfpack" som någon form för agn / bait på stan för att ragga killar. De samma stackarna blir hotade (hintade) om tråkigheter om de inte gör som hon vill. Till punkt och pricka.
Detta låter mycket märkligt.
För det första: Wolfpack / Brödraskapet gick väl i upplösning efter Peter Rätz affären i de miljöerna?
För det andra så skall det tydligen vara en tjej som fått kalla fötter i denna aktuella saken.
Hoppas verkligen inte att det är samma tjej men mycket skall visst peka på det. Det måste ju finnas gränser för hur många medhjälpare dessa nazze gozzar har haft för att skaffa undan en kropp? Tidigare i kväll diskuterades vildsvin som "avfsllskvarnar" men för att det skall funka måste man bestryka och delvis fylla kropps öppningar med trätjära och placera kroppen under en tät gran för insynskydd mot kretsade fåglar som annars röjer platsen. Om allt ordnas riktigt så kan den kroppen sitta ifred hur länge som helst men en vecka är nog. Benrester djuren inte tagit hand om kan då diskret plockas bort under grisjakten.
Om (OM) det är miggafrii som är denna individen så bör hon nog komma sig in i skydd fortsatt möjligt, som jag föreslog tidigare i tråden och se fram till en möjlig framtid på en strand med palmer med ungarna. Dock så måste hon ge avkall på kontakt med allt av nuvarande familj bakåt och vänner från miljön. Det kan bli tufft men alternativet kan bli djävligt mycket värre. Fort och surt. Väldigt surt.
Kanske gällde snacket den saknade kvinnan som sagt, inläggen är bort-modererade nu.