Citat:
Ursprungligen postat av
OY
Kopplingen finns mellan den blogg som du här i tråden medgett är din och fyndplatsområdet via ett besök och fotografier från platsen. Inget konstigt med det.
Din blogg ger uttryck för satanism och den som publicerar på bloggen sympatiserar klart och tydligt med satanism enligt de flesta bedömare vad jag förstått, men vad är det du inte förstår?
Lägg härtill att styckningen eventuellt kan ha rituella inslag, satanister är kända för ritualer och symbolik bland den breda allmänheten, intresset är således fullt normalt.
Sedan allt skvaller ovanpå det, saknade kroppsdelar och organ, det är ingen frisk människa som sysslar med sådant, och satanister är inte friska enligt normen om du frågar mig, tror många håller med mig.
Ett stort antal personer, däribland många som är aktiva i denna tråd, har besökt fyndplatsen och tagit bilder de sedan publicerat på internet. Borde då alla dessa personer hängas ut och hetsas mot tycker du?
Och du kan mycket om satanism? Vad för sorts satanism uttrycker bloggen?
Det där är struntprat. Ge mig ett enda exempel på när ritualmord begåtts i sverige av satanister. Satanister, och då talar jag om satanism i bred bemärkelse, kan i de flesta fall inte ens ideologiskt försvara att mörda oskyldiga människor. Finns betydligt mer belägg för kristna och judiska ritualmord än sataniska. Du ser nog för mycket skräckfilm.
Satanister (återigen i bred bemärkelse) skiljer sig inte så myket från normen i det moderna samhället faktiskt. Men någon sådan satanist är jag definitivt inte.
Och visst, det jag ger uttryck för där är menat att stå i konflikt med alla rådande normer och jag kan förstå att ett visst intresse kan uppstå när folk i tråden får se det. Men det är rätt långsökt att tro att bara för att jag lagt upp bilder på döda människor skulle jag vara sjuk nog för att mörda någon i verkligheten. Sen tycker jag absolut inte det är skäl nog för att hänga ut mig (nåja, försöka iaf) och hetsa om polisanmälningar. Någon måtta får det ändå vara.