Citat:
Ursprungligen postat av
GoEk
Tokvänstern applåderade ju när en polis körde över kajkanten här i Stockholm och drunknade i våras så de lär nog jubla i vanlig ordning. Det som skrämmer är att de styrande är helt tysta, vi har inte något "lag och ordningsparti" längre, något som M historiskt varit. M verkar begå självmord nu med berått mod, att ingen i partiet protesterar och kräver Freddes avgång är märkligt.
Nu är det ju så att Fredrik Rensvin är den största landsförädaren vi har haft i detta land sedan tiden innan Gustav Vasa men hur länge dröjer det innan folk får insikt? Hur stort är tålamodet hos Moderaterna?
När man nämner hur illa sedd FS är utanför Moderaternas egna led eftersom han är en landsförädare blir hans väljare ofta villrådiga och vilsna. De har ofta inte förstått och vill inte förstå. En liten insikt kan man se i deras ögon innan de helst vill prata om något annat..
Ytterligare lite snömos och jobbskatteavdrag parat med 50-100 tusen invandrare nästa år.
Varför inte, folk har ju köpt paketet tidigare?
Dessutom är paketet "paketerat" med ett kommande avtal med såssarna inför valet 2014.
Alltså, vänster och höger slickar varandra i röven just nu.