Man kan iaf lugnt säga att ha har förändrats sen 90 talet, finns inte många kvar från den tiden heller , dom flesta blev utslängda men ett flertal lämnade av eget behag för att lämna det livet . och dom som undrar anledningen vrf bland annat segui har kvar sina ha tatueringar osv är pga han gjorde mycket för klubben , gjorde inte bort sig och pratade aldrig om hells angels i media efter han hoppat av . finns ju också exempel på folk som nekade att gå in i ha , jävligt driftiga kriminella som inte behövde vara med i en organisation , tex t*mpa sn**g .
Inte träffat jorma sen 90 talet men när man umgicks med han var det fan omöjligt att höra vafan han säger , fick snappa upp en bokstav här och en bokstav där och försöka lägga ihop det till en logisk mening
på 90 talet var det inte en seriös kriminell nånstans som gjorde indrivningar på skulder som inte fanns , och bara hitta på skulder , en av anledningarna vrf fitzpatrick blev dödad bl.a, men nu gör , lr försöker support gäng osv göra flertalet indrivningar på skulder som inte existerar , utpressning etc ( att göra indrivningar på skulder som existerar hos folk som e halv kriminella själva som inte gärna går till polisen är bra affärer och inte stor chans att torska men för detta behöver man ju ha kontakter och ett känt våldskapital osv osv, tillskillnad från en företagar svensson som oftare går till polisen)
. och ha styr ju ändå rwc så klimatet har helt klart förändrats . sen var det ju inte en jävel i ha som tatuerade ansiktet på den tiden

för det är idiotiskt , kolla hur många som har feta tribaler på kinden nu ...