Vilken sida säljer nu drogen?
Fanns ju på viking förrut.
DXM ska man nog läsa på mycket om, då det finns en del tveksamheter om skadlighet, risk för interaktioner + att om man tar en stor dos är det kraftig psykadelika där man tillskillnad från serotonerga hallucinogener lättare kan fatta greppet om verkligheten och inte fatta att man är påverkad osv.
Men den verkar ha en hel del potential. och jag har även läst om många väldigt kraftulla upplevelser om blandningar med andra psykadelika.
Citat:
Ursprungligen postat av porrpumpan
Jag har tagit DXM ett flertal gånger. Jag rekomenderar inte denna drog till någon som inte har vett och sinne för droger men om du nu har det tycker du ska testa denna. En mycket rolig och intressant drog faktiskt.
Tänk bara på att börja på en låg dos och vet exakt hur mycket du tar. Var också jävligt nogrann med att inte blanda denna drog med någon annan droger eller läkemedel (alkohol är också unkluderat här) eftersom DXM fungerar lite som en MAO.
Lycka till!