Citat:
Ursprungligen postat av Rock N Roll
Jag håller med dig till viss del, men jag anser nog ändå att om man skall anses vara ett moderatorsämne så skall man definitivt vara helt ren vad gäller brott mot just 1.06 då det är en så viktig del utav Flashback.
Om någon kan/vill redogöra för exakt vad regelbrottet bestod utav så gör gärna det?
Det var ganska "mild" 1.06, som sagt så åkte jag bara på en tillsägelse för min del i det hela. Caimen och en annan medlem sammankopplade en användare med ett bannat konto, jag åkte på min tillsägelse för att jag citerade Caimens post och skrev att det förefall sannolikt att han hade rätt, dock med kontonamnet utkryssat vilket väl är anledningen till att de andra två fick varsin varning och jag fick en tillsägelse.
I vilket fall så sammankopplade han i stort sett bara ett nytt troll med ett gammalt troll(och det var ganska uppenbart när man väl tänkte på det, det nya trollet blev bannat för 1.07 i samma veva), så det var väl ingen big deal, i synnerhet med tanke på hur många väldigt bra poster Caimen hade gjort i juridik-forumet innan dess.