Det beror lite p hur mycket Buprenorfin du har i kroppen. Desto mer som finns i systemet desto mer Morfin behver du fr att komma igenom "blockaden". De tar allts ut varandra.
Om du har tagit Subutex idag har du det fortfarande i kroppen, vilket kommer gra att du fr betydligt smre effekt av Morfinet. Nu nr du dessutom har kkat ganska mycket flera dagar i strck har du definitivt en stark opiatblockad i systemet. Jag rekomenderar att du sparar opiaten det till i morgon i stllet.
Xanor fungerar ju bra fr att potentiera bde Morfin och Subutex, framfrallt Subben i min mening. Var frsiktig s det inte blir fr starkt bara, ta mycket opioider och lite benso i stllet fr motsatsen.
Om du vill frstrka subb-ruset nu kan du blanda med andra opioider (ej opiater). Till exempel Tramadol fungerar utmrkt.
Dolcontin r precis som du sger, Morfin i depot-form.
Lycka till,
Caution