Satt och lirade wow för ett par timmar sedan, då det kommer upp massa gröna/lila sträck. Gick inte se något, och var tvungen att "fimpa" datorn.
Efter det, när jag skulle starta datorn igen, när man kommer till login-skärmen blev allt bara svart. Provade ett par gånger, lät datorn vara avstängd i ett par timmar, men inget fungerade. Provade sen att starta i felsäkert läge med nätverk. Då kunde jag logga in, till det jag är nu, i windows. Gula sträck går diagonalt över skärmen, och allt är jääävligt segt.
Vad fan ska jag göra!? Har provat systemåterställning utan resultat. Tror ni det hjälper att formatera? Tror annars det är grafikkortet som är kört. Hur kollar jag upp det?
Om jag placerat tråden fel, uppmanar jag en moderator att flytta den till rätt ställe, tack!
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!