2002-09-05, 19:45
  #1
Bannlyst
http://www.bt.dk/Krimi.pl?c=right&aid=111004

------------------------------------------------------

Muslims are building chemical and biology laboratories in Sweden.

The Islamic center in Malmoe, Sweden, is building a research center with
an emphasis on research in Chemistry and Biology. The Swedish newspaper Sydsvenska Dagbladet reports that the laboratories is aimed at "research level".

The number of radical muslims in Sweden has grown rapidly during the
last 10 years as a result of one of the worlds most liberal policies on
asylum. Over 80% of asylum seekers granted asylum in Sweden have no
papers of identification; this has made Sweden a haven for terrorists in
Europe. The number of muslims has increased from a few thousands to more than 400,000 during the last ten years and many dissident fundamentalist muslim groups are operating on the fringes of the religious communities. Islamic Center in Malmoe has 55 000 members.

In this article (link below) Bejzat Becirov says that he hopes to build
chemical and biology laboratories in "several rooms" in the mosque area.

source :
http://w1.sydsvenskan.se//Article.jsp?version=72913
Citera
2002-09-05, 21:46
  #2
äldre konto (old)
Ej medlem
[fel-post]
Citera
2002-09-05, 21:47
  #3
äldre konto (old)
Ej medlem
Och vad fan har din artikel med den stackars tjejen att göra?
Ooooooh, islamiska centret bygger ett labb för kemi och biologi. Välkommen till verkligheten, ett sådant labb har rätt många högskolor och universitet... Christ :roll:
Citera
2002-09-05, 22:39
  #4
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av CJ Åkerberg
Och vad fan har din artikel med den stackars tjejen att göra?
Ooooooh, islamiska centret bygger ett labb för kemi och biologi. Välkommen till verkligheten, ett sådant labb har rätt många högskolor och universitet... Christ :roll:

------------------------------------------------------------

Vem kontrollerar islamic center om 5 år? Mulsimerna i Malmö bygger upp en stat i staten och fundamentalismen växer sig allt starkare.
Att en moske vill bygga kemiska och biogiska laboratorier på forskningsnivå tycker jag är anmärkningsvärt.

Resonerar man så här på högskolorna?

http://www.darulhadith.com/tauhid/ahlsunnaomiman.html

"Hursomhelst, han har brister och han försummar, och domarna och reglerna gällande en Muslim kommer att gälla honom. Men, om han lämnar dem (gärningarna) samtidigt som han förnekar dem och avslår deras obligation, blir han Kâfir (icke-Muslim) vems blod är tillåtet och att döda honom blir obligatoriskt."

http://www.muslimer.com/bidrag/till_systrarna.htm

"Det minsta vi kan göra när och om vi nu måste vara här och Allah (SWT) vet bäst våra hjärtan vad vi är här för, är att hata dem (kuffar) på rikigt, att göra vår niyyah till Allah (SWT) att vi hatar dem för de är Allahs fiender och för att de hatar oss och dödar våra bröder och systrar världen över. De förnedrar oss, hjärntvättar våra muslimska små underbara barn och försöker radera ut vår deen."

http://www.darulhadith.com/manhaj/radtillpalestinier.html

"Den ädla shaykhen började med att påminna Apornas och Grisarnas Bröder (d v s judarna - må Allâh förbanna dem)

http://www.darulhadith.com/manhaj/fragorommanhaj/20.html

"Profeten salla Allâhu ’alayhi wa sallam sade: ”Allâhs förbannelse över judarna och de kristna” [3] . Och Allâh ta'âla sade: ”sannerligen, de som gjorde kuffr från bokens folk och mushrikeen kommer att vara i helvetets eld för evigt, de är de värsta av varelserna” [4] , och Allâh ta'âla sade: ”O, ni som tror tag inte judarna och de kristna som awliyah (vänner, beskyddare, hjälpare), de är varandras awliyah” [5] .

Så vår fiendskap med dem är religiös och det är inte tillåtet för oss att vara deras vänner eller att tycka om dem, för Koranen förbjöd oss från det, som det står i den aye som nämndes."
Citera
2002-09-05, 22:52
  #5
äldre konto (old)
Ej medlem
det var som.. är det inte Astrid??
Citera
2002-09-05, 22:57
  #6
äldre konto (old)
Ej medlem
Jaja, kör på bara...
Men vad sägs om att hålla saker och ting under RÄTT TRÅD! Tur att du har en sådan djup förståelse för religionen och dess konspirationer mot oss fredliga, vänligt sinnade "svenskar".
Sen att du har en julgran i en kroppsöppning rör inte mig ryggen...

Föreslår att moderatorn stänger den här tråden ögonaböj innan det verkligen spårara ut.
Citera
2002-09-06, 08:46
  #7
äldre konto (old)
Ej medlem
Som så många andra malmöbor så är han så hopplöst trångsynt...
Citera
2002-09-06, 11:24
  #8
äldre konto (old)
Ej medlem
Jaha, väger mellan att flytta eller stänga....

och jag stänger.

Jag vill ha rätt diskussioner här och de som har kommit fel stängs således av.

/moderator
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in