Citat:
Ursprungligen postat av
cece123
En del av Annas stora problem är att hon inte kan välja sina strider, hon slås till höger och vänster. Att vara Anna Book är verkligen ett heltidsjobb.
Om hon struntade att sitta dagarna i ända och försöker tolka folk, när hon har så svårt med det, skulle hon ha massor av tid över.
Jag får faktiskt aspievibbar av Anna, hon har ju så hiskeligt svårt med att tolka folk och är kravundvikande som få.
Anna borde ta en pina colada och softa lite, samtidigt som hon cyklar på en träningscykel.
Då kan hon slå två flugor i en smäll, få i sig något sött, som värmer i magen, samt cykla bort kalorierna samtidigt.
En träningscykel får nog plats i ena hörnet av sovrummet.
Det där fick mig att tänka på hennes senaste live när hon fick krupp på en följare när hon pratade om något seriöst men föga intressant ämne där en kvinna kommenterade "😂😂😂", vilket säkerligen var ett misstag då hon såg ut som ett Anna-fan och förmodligen bara råkat komma åt snabbreaktionerna som är lätt hänt under en live. Blixtsnabbt reagerar Anna och säger spydigt "Jaha här har vi någon som verkar KISSA på sig av skratt, något verkar vara VÄLDIGT roligt, kul att vissa har roligt jaaa, KUL" och fifflar med telefon samtidigt som att hon är på väg att märka denna kvinna med eldgaffel. Blir oerhört parodiskt med Annas överkänslighet ibland alltså.
Förövrigt var det någon mer som noterade hur en stol stod mycket lägligt och dolde 70% av Annas kropp under den så kallade familjedansen ikväll? 😄
Edit: Missade tydligen sista sidan, var verkligen fler som noterade det haha