Tror du verkligen att du är den förste att skapa en tråd om det?
Då jag inte orkar söka och redan skriver kan jag väl nämna att Ron Jeremy tänkte på döda djur för att inte komma för tidigt.
Seriöst? Klockrent ju haha! Tänk annars på en hobby som driver ditt intresse bort ifrån stunden. Typ om du gillar musik kan du försöka tänka ihop en melodi eller något. Akta så din partner inte ser att du har tankarna på annat, kan ju missuppfattas.
Brukar tänka på det som finns omkring i rummet t.ex: lampa, byrå, fläkt, fönster, lakan för att sedan analysera objektet.
Ibland på människor som Göran Persson.
Ibland på vad man ska göra efter sex.
Jag låtsades få kramp en gång i början av mitt förhållande, när jag kände att det var på väg att gå alldeles för fort.
Nu för tiden säger jag som det är när det är på gång för tidigt. Då är det bara att stanna till lite.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!