Citat:
Ursprungligen postat av Zog Rules
Har man fru och barn och blir omplacerad till nattskiftet är det nog ett sätt för ledningen att man ska ruttna ur och säga upp sig. Det måste vara jäkligt jobbigt med ett sådant jobb om man har barn och det vet de om. Så istället för att sparka honom ser de till att han säger upp sig.
Hur många är det inte som är tvingade att jobba nattskift? Brandmän, poliser eller är alla tusentals inom vården? Jag
gillade Rikard Palm, men efter allt det här gnället så orkar jag knappt se hans nuna i varken TV eller kvällstidningsreportage.
Man går inte och sjukanmäler sig för man får ändrade arbetstider!! Vad är de för jävla doktor som godkänner en sådan sjukskrivning? Skulle det funka för Ulla 52 som jobbar på något äldreboende också? Han får väl söka andra arbetsuppgifter om han inte klarar sitt yrke, jobba på ICA eller nått..
Jävla gnäll från gubben som var skön innan.
HUR SKA HAN ORKA?!
Vi får väl sitta och se gubben falla sönder av sömnbrist och ensamhet, de här kan bli nätternas höjdpunkt, alla hans felsägningar lär ju öka med tröttheten och det är ju trots allt därför han har blivit stor, så för oss som tittar så är det här positivt och andelen roliga youtube-klipp lär skjuta i höjden.
Rikard Palm är den största cp-hypen sedan den där Väder-Tone.