Citat:
Ursprungligen postat av
Vintergrisen
Men för guds skull. Okej, visst om han varit otrevlig och hotat folk, det är ju inte bra för fem öre, men viftat med snoppen och varit full som ett ägg?
Jag kan förstå att folk inte gillar Borg eller moderater i allmänhet efter att psykopaten Reinfeldt förstörde Sverige lite extra, men har Flashback blivit ett kristet forum eller? Snoppviftande och fylleri brukar väl premieras här!?

Sverige har blivit som någonslags oändligt självreflekterande moraliserande spegelrum, där varje sida försöker vinkla någon motståndare för hyckleri från egen vinkel;
SDare: när SDare gjorde dumheter fulla så gjorde ni allt en stor grej utav det.
Antifeminister: Varför talar de inte lika högt om att han tar män på skrevet som ifall ha skulle ta kvinnor på skrevet?
Feminister/mångkulturivrare: När en vit mäktig man står för sexuell ofredande så ursäktas det, när afghanska flyktingar gör det så förlåter människor inte.
Någon homofob: Men gör de inte bögarna samma sak i pride?
Någon vänster: Varför fick Gudrun skit när hon pissade ner biografer medan folk tycker synd om Borg.
Osv.