Flashback bygger pepparkakshus!
2008-10-21, 18:09
  #1
Medlem
sLmoN.incs avatar
Hejsan, jag har lite frågor angående "Ardamax keylogger" jag har version 3.0 och jag undrar följande:

Skickas loggar från alla användare på datorn till ens mail, eller bara från den användare man installerat den på?

Kan man skicka "install"-filen man fick när man fixade inställningarna som handlade om hur det ska skickas till ens mail o.s.v. till folk på msn o.s.v.?

Och om man kan det, installeras keyloggern automatiskt och osynligt på dennes dator då? Med samma inställningar som man har ställt in?

Finns det något bra sätt att på något sätt dölja "install"-filen när man skickar den, till exempel att man skickar den i en .mp3-fil så att när mottagaren ska lyssna på låten så installeras filen automatiskt, eller liknande?

Vore glad för svar, det brådskar! Tack på förhand, SLMON.
Citera
2008-10-22, 20:15
  #2
Medlem
sLmoN.incs avatar
Fortfarande ingen som kan hjälpa mig?
Citera
2008-10-22, 21:46
  #3
Bannlyst
Ska jag anta att du ej googlat?

Kan inget om den loggern, men jag kan säga så mycket som att den kan ej logga något när den ej är igång = JA den loggar bara ifrån installerade användare.

Låter som en köpvara, iom att den inte loggar allt och infekterar datorn. Kolla med supportforum?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in