Citat:
sensationLive Citat:
Vad menar du?
Det beror på, det finns väl inget som man absolut inte ska ta samtidigt som AAS, har du börjat en kur så är din kropp antagligen frisk nog för att kunna träna hårt.
Sjävklart finns det mediciner du ej ska ta ihop med vissa steroider, det är vad jag menar inte konstigare än så. Bara för att man påbörjar en kur behöver det väl knappast innebära att man e frisk, väldigt konstigt resonemang då de flesta inte ens kollar upp sig innan kuren.
Tex. Testosteron Ena har ca. 150st mediciner som FDA varnar för att ta ihop med testosteron. Varav 6st av dessa mediciner är så kallade
Major Interactions. Ett exempel på vad det kan innebära är tex. att du äter en blodförtunnande medicin och intar sedan 20mg anavar. Halveringstiden på den blodförtunnande medicinen fördubblas då och du kommer inom ett par dagar att ha farligt höga nivåer av den blodförtunnande medicinen. Reducerar du inte medicinen med ca.80% finns det risk för livet

Räcker det som skäl? Detta är ett riktigt exempel men det finns säkert bättre då jag förmodar att de flesta som brukar steroider inte äter blodförtunnande?