Citat:
Ursprungligen postat av Tantalora
Kolla, en
medelålders kvinna klarade av att hugga 222 gånger i en annan kvinnas kropp.
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article3660337.ab
tvåhundratjugotvå!! gånger.
Så varför skulle inte CS ha klarat av det? En kvinna i sina bästa år.
Ser man tilbake i tid, så har vel kvinner ikke vært tilbakeholdende for å drepe. Gift var redskapet som mest ble brukt når drap var planlagt. Kvinner ville ut av ekteskap. Menn ville beholde og ha makt. Sjalusi er et velkjent motiv for begge kjønn. I affektdrap bruker GM egne hender eller det våpen som er tilgjengelig i øyeblikket. Når det planlegges, er "våpenet" det som kan skaffes til veie. Hvordan og hvor mye vold som er brukt, sier veldig mye om GM. (Hvilke emosjonelle krefter som utløses under handlingen)
Din link tyder på et affektdrap og viser likeheter ang. det emosjonelle. GM nøyer seg ikke med å skulle drepe. GM forløser også sine negative emosjonelle følelser som har bygget seg opp over tid og forsøkt undertrykke. Antallet av påført stikk viser dette.
Drap er grusomt uansett. Kvinne eller mann. Det viser at personer ikke klarer håndtere egne følelser av tap eller "miste ansikt". På en måte overfører GM sitt "tap" på offeret ved å drepe. Det ligger en egoistisk tanke bak. Eget liv og behov er mer verdt enn andres.