Citat:
Ursprungligen postat av miapetter
Alla dina rättelser i inlägget kan nästan få en att tro att du
likson vill ha det till att CS gjort detta, har jag fel?

Om jag säger så här: jag vill inte att hon ska följa med på vår vandring.
Allvarligt: jag tror till 99,8% att hon är skyldig, och det räcker för mig. Det skulle kännas bättre med mer teknisk bevisning, och ett erkännande skulle smaka mums.
Jag tänker så här också: om hon skulle vara oskyldig, vad gör vi då med alla dessa indicer? Hon skulle alltså t.ex ha rantat runt i Arboga händelsevis samtidigt som dåden skedde. Jag behöver inte räkna upp allt, det har stötts och blötts här i trådarna till f-bannelse.
Jag kan bara inte tro att alla dessa indicer mot henne är en slump. Nog för att slumpen kan vara förunderlig och osannolik ibland, men det här är över gränsen för sammanträffanden för mig.
Jag hoppas att hon blir dömd i hovrätten, och att hon sedan ger upp och erkänner. Att hon berättar precis hur det gick till. Jag är övertygad om att E skulle må
lite bättre om hon fick veta hur det gick till, hur smärtsamt det än skulle vara. Den enda som kan berätta det för henne är GM.