Varför är du oförmögen att förse med en vederhäftig källa? Dessutom är det redan bevisat att hans far Ali Riza var av albansk börd, vilket din fortsatta nekanden i sakfrågan gör diskussionen onödig.
för att det är skrivet av bland annat en av de mest prominenta författarna i USA
Vem då? Barbara Cartland? Menar du "New encyclopeida of islam" nu eller?
För jag är säker på att den har mycket bra att säga om ämnet islam, mindre bra saker att säga om den etniska härkomsten på en sekulär, oreligiös politisk ledare.
__________________
Senast redigerad av bredställ 2008-07-16 kl. 14:18.
Det är inget nytt att mannen som försvarade turkiet från den västerländska dödssöten var alban. Den här mannen var minst sagt en super-ÖB (överbefälhavare).
Det är inget nytt att mannen som försvarade turkiet från den västerländska dödssöten var alban. Den här mannen var minst sagt en super-ÖB (överbefälhavare).
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!