asså kolla här , en jag känner har gjort en massa trance mixar o ja asdiggar dem men han vill ej säjja va dem heter så asså hur kan ja se låtarna ur mixen ?
kan ja typ lägga mp3 filen i anteckningar o se det där lr ?
jaja ni fattar , tack !
Om du har en cuefil till din mix så kan du öppna den i olika musikprogram, exempelvis foobar 2000 och bara skapa en nyfil ur mixen med bara den låten du vill ha.
En cue fil är typ som en tracklist för programet med exakt info om när låten börjar och slutar i mixen.
Vet inte om det är möjligt att skriva så mkt som en hel setlist, men i en ID3-tagg kan du få mer information. Den ser du genom att t ex i Winamp högerklicka på låten -> View file info.
Men du måste väl själv förstå att om kompisen inte själv skrivit in låtlistan, så är det inte möjligt att se den.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!