Allt började med att jag tog fram en stengammal dell-burk för att få liv i den. Jag öppnar den, dammsuger och fräshar till lite i största allmänhet. Startar, rensar ut gammal skit och börjar installera en nätverksadapter. En netgear usb, 54 mbps. Allt funkar som det ska ända tills jag börjar tanka. då jag får upp denna:
http://img404.imageshack.us/my.php?i...0010124cr3.jpg
Så jag går in på netgears hemsida och söker på wg111v2.sys, får fram följande länk:
http://kbserver.netgear.com/release_notes/D102534.asp
Jag installerar fixen och försöker igen. Då har i alla fall problemet med wg111v2.sys försvunnit. Men jag får fortfarande en bluescreen som ser ut såhär:
http://img261.imageshack.us/my.php?i...mgp3415bb5.jpg
Teknisk spec. för burken hittar ni här:
http://rapidshare.com/files/112106433/Report.txt.html
Problemet uppstår alltså bara när jag tankar (använder mig av azureus). Någon som kan hjälpa mig med denna nöten? Är tacksam för allt!
PS. Jag vet att Dell är skit och att jag borde kasta ut skiten genom fönstret, men nu är det inte min dator och jag vill få den fixad. DS.