När jag tänker på det så vill jag eg. inte ända historien eftersom det jag nu känner till inte skulle uppenbara sig på samma sätt när jag kommit ikapp dom här 20 åren, men om allt verkligen är åt helvete i dag, vad har man då att förlora?
Allt är absolut inte åt helvete för mig, men självklart finns det vissa val man hade gjort annorlunda med facit i hand.
Jag hade lagt mer energi på skolan.
Jag hade valt mina vänner med omsorg.
Jag hade INTE valt fordonslinjen!
Jag hade köpt många exemplar av allt som vi idag betalar mycket för. [retroprylar] (förutsätter att jag inte hinner kolla upp vinstdragningar osv på en endaste minut)
Jag hade aldrig i livet köpt en bingolott, trisslott eller någon form av lott då jag aldrig har vunnit.
Jag hade gett fan i alkoholen. (Har inga alkoholproblem men har inte fått ut ett dugg av mina fyllor, förutom bakfyllor och minnesluckor)
Ja, listan kan göras lång