Citat:
Ursprungligen postat av Peekaboo90
Funderar också på att köpa den, för 14.99 euro är ju inte direkt så mycket pengar. Men frågan är ju hur lätt blizzard kommer på än om man använder den för att levla 1-85? Känns som att det är en annan sak än fishing bot..
Om du använder botten med sunt förnuft och läser på deras forum så kommer du inte att bli bannad. Botta inte 18 timmar per dag utan pauser, för det är då folk börjar bli misstänksamma. Botta med pauser som simulerar kisspauser, käka osv. Sedan är det grymt om du snackar med lite folk i din guild under tiden som du bottar, det sänker de flesta misstankar. Var inte rädd att lira lite instancer på gubben själv också, så du blandar inte lite av ditt egna spelande också. Och försök använda profiler som inte redan används av flera tusen användare för då ökar risken att du blir bannad. Vet inte hur svårt det är att göra egna till Pirox men om du klarar av det ska du absolut läsa på lite vilka mobs du ska grinda och sedan göra egna profiler.
Jag gör alla mina profiler själv och har bottat länge på mitt mainacc och har aldrig blivigt bannad eller suspendad för att jag bottar med sunt förnuft, något som många glömmer bort att göra.