Citat:
Ursprungligen postat av Salachtin
Vad fan. Alltså kan man bygga övermäktiga karaktärer genom att fokusera på skada/liv och sluta jaga breakpoints. Hur känd är den här modden?
Inte sådär överdrivet känd konstigt nog. Den har väl vart publik nåt år eller två så man tycker att varenda käft borde köra den. Eller så är det bara det att den är så uppenbar att folk inte håller på och lamar med den.
Vad som är intressant är att det inte dykt upp tidigare, det har varit möjligt att abusa detta sen 1.00, och är det nåt spel som blivit undersökt ner på atomnivå så är det D2.
Har stött på ett par necros i d2c som kört skiten. Kanske är värre i d2x, vad vet jag. Känns som det är mer kids som lirar det senare överlag, no offense mot de här på forumet som kör d2x.