Citat:
Ursprungligen postat av
RufusTFirefly
Slutet är mycket nära. Den här gången kommer inte Aulis/Henry att kunna ljuga ihop några fler historier som får folk att satsa ytterligare pengar. Pengar som givetvis gått rakt ned i den bedrägliga duons plånböcker, precis som vid samtliga tidigare missioner. Den som tror att Aulis äger en enda aktie i Obducat tror väldigt fel. Däremot livnär han sig på företaget. Att anlita nättroll kostar och delar av det s k kunskapsöverföringsavtalet går garanterat till...ja gissa vem :-)
Ja, får väl erkänna att du har fått rätt. Ledningen är inokompetent. Snart konkursfärdigt, kommer någon att vilja köpa upp resterna. Vad händer med patenten?
Jag är lite nyfiken. Vem är aulis egentligen? Han har verkligen jobbat hårt på senaste tiden vad gäller inlägg på föreningens sida. Inlägg efter inlägg. Lite spännande är det dock att vänta in vad som kommer att hända.