Jag vet helt enkelt inte vad skulle jag göra utan Alpra. Så bra funkar det i medicinskt syfte.
Men är dock en "aning" sur att ingen läkare berättade för mig tidigare att det finns en solklar lösning på problemet. Jag fick lida 'i lugn o ro' med mina panikattacker med mera och springa tvärs o kors mellan olika läkare och försöka förklara för allihopa på tio minuter hela showen.
Jag var så trött på allt pseudohjälp att jag hann bara just precis innanför dörren på mottagningen så brast jag o började med jävla bölande som tog aldrig slut.
Inte ens då fick jag hjälp ! Fortsätta med SSRI & Atarax blaab blaab.
Då dog tårar och jag ställde mig på tvären med allt jag kunde. Stirrade tjejen med kolsvarta ögön och lät henne veta att nu var det slut med skitsnacket. Jag blev helt rabiat och då äntligen förstod lilla läkaren.
Saatana !
Det tog bra många år att komma så här långt och ja, jag förstår varför. Pga skillnaden en liten piller kan göra.
Jag blev psykiskt fast med första pillret. Inte fysiskt, det är jag inte. På psykisk plan är jag på ett sätt redan beroende.